BİR MEVSİM BAŞLARBir mevsim başlar ki,  neşe ekler insanın neşesine. Kolay olmayan vakitlerden sonra kaç hüzün kalmıştır geriye... Mevsim ilkbahar ve ay nisan... huzurlu günler unutulmazmış.
Kalbin derinliklerinde hatırlamak en güzel duygu. Şimdi diyorum ki, daha yeni başlıyoruz,  biten ve başlayan bütüne... Unutulmayan ihaneti yazarak tarihin 2010'lu yıllarına herşeyin hesabını biriktirip güzel bir "son" eklemek gerek.
Bir mevsim başlar ki gülüşümde düşmamın kalbini incitir, dostumu sevindirir. Onlar kim kalpleri karar versin. Vicdanları kanaat getirsin. Ben güzel insanlarla gülmeye devam ederken, yalanın kalbini kırarım... Bir mevsim başlar şimdi. Ay nisan. Ve yıllara şahitlik edecek bu yaşam. Kimi toprak kimi çiçek günlü ile hep seven ve sevinçli günlere... Ben gülerken incinenler kusura bakmayın gülüşümde menfaat yok. Ihanet yok. Hüzün yok. Içim dışım bir. Başlayan mevsimi sevinçle tamamlamak huzurun hayalidir. Kalbinde kin olandan uzak bir mevsim diliyorum... ve nice yıllara. Ben nisan ayını seviyorum. Yaşamak ve ölmek kadar...

[HASAN AKBAL]


Yorumlar

TAKİP ET

Bu blogdaki popüler yayınlar

KALAN KALANA

BERRAK MAKINA'YI ZİYARET

BİR UÇURUM, SAHİL VE GÜVERTE...

Eski Sevda Şehri

Acemi